Семантико-прагматична своєрідність моделювання метафори страху в сучасному готичному англомовному тексті (на матеріалі романів Клер Фуллер «Bitter Orange» та Харрієт Еванс «The Beloved Girls»)
Ключові слова:
метафора; готичний текст; семантика; прагматика; моделювання метафориАнотація
Магістерську роботу присвячено семантико-прагматичному аналізу моделювання метафори страху у сучасних готичних англомовних романах. Матеріал дослідження склали метафори, вилучені методом суцільної вибірки з творів «Bitter orange» Клер Фуллер та «The Beloved Girls» Харрієт Еванс. Обсяг вибірки становить 218 прикладів.
У пропонованому дослідженні на матеріалі англомовних текстів, написаних у жанрі сучасного готичного роману, встановлюються й описуються семантичні і прагматичні аспекти моделювання метафори страху. Аналізуються закономірності функціонування метафори в художньому тексті, визначаються прагматичні функції метафори страху і їх вплив на сприйняття читачами готичних елементів твору. Під час семантичного аналізу метафор страху виокремлюються такі її типи як фізіологічна, смакова, одоративна, слухова, зорова метафори.
Авторка дослідження також звертає увагу на розвиток готичних традицій у сучасній англомовній літературі, розглядаючи, як традиційні мотиви та елементи готичного жанру трансформуються та адаптуються в сучасному контексті. Особливу увагу приділено змінам у зображенні страху та його впливу на розвиток сюжету та розвиток персонажів.